Skip to main content.
Logo

A photo collection by Desenio

S podporou Blue Marine Foundation

Krása a rozmanitost oceánů by mohly být navždy pryč. Společně můžeme odvrátit tento vývoj. Závisí na tom naše budoucnost.

„Zdravý oceán je životně důležitý k udržení stabilního klimatu.“
Blue Marine Foundation

PŘÍBĚH

Představte si, že stojíte u pobřeží. Voda je průzračná a slunce krásně hřeje. Pod hladinou tohoto rozlehlého oceánu ale nenajdete to, co byste čekali. Představte si, že všechen mořský život je pryč. Ryby v nedohlednu. Dokonce ani mořské rostliny, jako jsou mořské řasy a mořská tráva, nejsou nikde vidět. Masové vyhynutí veškerého mořského života zní strašidelně, ale naše budoucnost takto bohužel může vypadat.

Co se děje s oceánem?

Hrozby, jimž naše oceány čelí, nejsou nové. Existují již dlouho a rychle se stupňují. Nadměrný rybolov a přehnaná konzumace mají negativní dopad na 90 % volně žijících ryb a způsobují vážné škody v mořském prostředí. Nadměrný rybolov a přehnaná konzumace mají negativní dopad na 90 % volně žijících ryb a způsobují škody v mořském prostředí. Rybolov dospělých ryb ke komerčním účelům snižuje kapacitu pro reprodukci, což vede k jejich postupnému vymírání. V posledních 50 letech se nadměrný rybolov ztrojnásobil.

Proč je to důležité?

Naše oceány nám neposkytují pouze potravu a pracovní příležitosti, mořský život je také zodpovědný za výrobu poloviny kyslíku na zemi a pohlcování téměř poloviny světového CO2. Velká velryba v sobě v průběhu 60 let v průměru shromáždí 33 tun CO2, zatímco strom ve stejném období absorbuje pouhých 1,3 tun. Naše životy doslova závisejí na životě oceánu.

Jak můžeme odvrátit tento vývoj?

Mořské chráněné oblasti a udržitelný rybolov nepovedou pouze k zotavení mořského prostředí, povedou i ke světlejší budoucnosti. Kvůli tomu se Desenio rozhodlo stát partnerem Blue Marine Foundation (BLUE), aby je podpořilo v jejich misi na ochranu oceánu. Nadace Blue svou charitativní činností přispívá k tvorbě mořských chráněných oblastí, vytváří udržitelné modely pro rybolov a obnovu fatálně důležitého mořského biotopu. Rovněž neúnavně pracuje na zvyšování povědomí o těchto problémech a na ovlivňování aktérů s rozhodující pravomocí. Naší kolekcí Art For Oceans chceme pomoci nadaci Blue upozornit na krizi v oceánech a podpořit řešení, která přispějí k zachování života a krásy pod hladinou oceánu. Koupí plakátů od Desenio se s námi postavíte čelem k důležité otázce týkající se budoucnosti života na Zemi.

72 Procenta planety je tvořeno vodou.

Desenio Design Studio vytvořilo kolekci 26 tisků zobrazující krásu mořského života, aby podpořilo nadaci Blue Marine Foundation. Zajímejte se s námi o otázku, která je životně důležitá pro budoucnost života na zemi.

Art For Oceans — mořské umění od Desenio na podporu Blue Marine Foundation

Art For Oceans je kolekce z dílny Desenio Design Studio, kterou podpořila nadace Blue Marine Foundation, charitativní organizace s posláním chránit naše oceány. V současné době způsobuje nadměrné rybaření mimo jiné blednutí korálů. Budoucnost oceánů na naší planetě je v našich rukou.

Stáli jste někdy na pláži a dívali se na ohromující dálky oceánu? Nebo jste snad někdy šnorchlovali mezi korálovými útesy a byli jste uneseni jejich dechberoucím životem? Brzy už to možná nebude možné. Naše oceány jsou na pokraji zániku a aby k němu nedošlo, je zapotřebí naší pomoci. Tím, že pomáháme oceánů, nepomáháme jeho prostředí, ale zajišťujeme i tak budoucnost lidstva. Pokračující nadměrný rybolov a emise nevyhnutelně vedou k zániku našich oceánů.

Desenio Design Studio ve spolupráci s Blue Marine Foundation vytvořilo krásnou kolekci mořského umění. Tato kolekce se skládá z fotografií, textových tisků a grafických motivů, které společně zobrazují krásu a důležitost oceánů. Aby se mohli zotavit a přežít, musíme jednat všichni. Při nákupu tisků z kolekce Art For Oceans pomůžete oceánu a stanete se součástí změny.