Skip to main content.

Women´s Week

Během tohoto týdne budeme oslavovat umění jako formu posílení postavení žen a jejich svobod. Spolupracovali jsme s pěti talentovanými umělkyněmi, abychom vytvořili kolekci The Women’s Week.

Back to top

Kit Agar

"Popsala bych své umění jako éterické a ženské, ale nerada bych definovala ženskost jako něco specifického. Nechci ženskost vymezovat jakýmikoli hranicemi."

Umění vytvářím především pro sebe.

Jsem umělkyně původem ze Spojeného království, ale momentálně žiji v Belgii. Umění mě vždy zajímalo. Jako stydlivé dítě mě vždy přitahovalo umění a řemeslo, ve kterých jsem se mohla ukrýt jako ve svém maličkém vlastním světě.

Všechno umění, které vytvářím, je pro mě – pokud se nikdo nedívá. Pracuji pořád stejně. Mé umění reflektuje, co cítím. Ráda ho nechávám žít si svým životem.

Back to top

Reyna Noriega

"Našla jsem svůj umělecký styl ve chvíli, kdy jsem našla sama sebe. Odklonila jsem se od tvorby pro ostatní a začala jsem tvořit sama za sebe, což ve výsledku slouží lidem více, protože je má práce autentičtější."

Oslava žen v té nejsvobodnější podobě

Jsem vizuální umělkyně z Miami. Věci, které mi přinášejí radost mi zároveň přinášejí inspiraci.

Chtěla jsem tvořit umění, které by ženy povzbuzovalo a oslavovalo nás v naší nejlepší, nejsvobodnější a nejsebevědomější podobě. Doufám, že každá žena najde sebe samu v rozmanitosti pleťových odstínů a účesů, které jsem zobrazila.

Back to top

Maxime Rokus

"Našla jsem svůj umělecký styl ve chvíli, kdy jsem našla sama sebe. Odklonila jsem se od tvorby pro ostatní a začala jsem tvořit sama za sebe, což ve výsledku slouží lidem více, protože je má práce autentičtější."

K tvorbě svého umění používám digitální nástroje

Jsem Maxime, umělkyně žijící v Amsterodamu. Umění se věnuji od jakživa a vystudovala jsem grafický design. Studia mé uměni neovlivnila, ale představila mi možnosti využívat digitální nástroje.

Proces umělecké tvorby u mě začíná photoshopem. Vyzkouším různé vrstvy a barvy a rozhodnu se, co vypadá krásně a z toho následně vyjdu při své tvorbě na Ipadu.

Back to top

Marta Leyva

"Díky svému životu v zahraničí si nyní dokážu vážit více svého města a své kultury. Začaly být pro mě důležité tradice a kultura. V roce 2017 jsem si poprvé koupila štětec a zamilovala jsem se!"

Svůj malířský talent jsem objevila náhodou

Jsem z Barcelony, ale posledních 10 let žiji ve Stockholmu. V roce 2017 jsem si koupila svůj první štětec a zamilovala jsem se! O 6 měsíců později se konala má první výstava a byl to velký úspěch! Díky tomu jsem se naučila, že život každého se může změnit k lepšímu během jedné noci.

Moje rada každému je, abyste následovali své vášně a zkoušeli nové věci. Pokud máte něco rádi, nepochybujte o sobě a jděte do toho!

Back to top

Sara Abramson

"Moje umění je o tom, být sami sebou. Jsem přesvědčená, že každá žena by měla být schopná řídit svůj svět, naslouchat sama sobě a vědět, že odpovědi nosí uvnitř sebe."

Zobrazování síly i zranitelnosti

Na svá umělecká díla píši zprávy, které symbolizují můj aktuální moment v životě. Měla jsem v životě období, kdy jsem psávala věty typu „Co chceš?“ nebo „Na co čekáš?“. Bylo to v době, kdy jsem dala výpověď z práce v telekomunikacích a začala následovat to, co mě baví a pustila se do umění.

Ženy v mých malbách jsou silné i zranitelné. Často se dívají dolů, navazují oční kontakt s pozorovatelem a obvykle mají odhalený krk. Komunikují o své zranitelnosti, ale také o tom, že se rozhodly žít svůj život.