Skip to main content.

Udržitelnost v Desenio

Utváření krásnějšího světa

Udržitelnost je pro nás důležitá, jelikož by naše produkty bez přírodních materiálů pocházejících z lesů nemohly existovat. Podstatou naší výroby je vytváření krásy prostřednictvím umění, a proto se snažíme udržitelnou cestou zlepšit náš výrobní proces a aktivně snižovat jeho dopad na životní prostředí, abychom tak mohli dosáhnou ještě krásnějšího světa.

Naše planeta

Na naší planetě záleží

Snažíme se dělat vše, co je v našich silách, abychom přispěli k udržitelné budoucnosti, a jsme si vědomi, že je před námi ještě velká práce. S důrazem na materiály a metody označené ekoznačkou podnikáme společně s vybraným týmem partnerů aktivně kroky k minimalizaci naší stopy.

Důraz na udržitelnost produktů

Jádrem práce společnosti Desenio je důraz na udržitelnost produktů. Jsme hrdí na to, že můžeme naše umělecké tisky vyrábět ve spolupráci s papírnou šetrnou k životnímu prostředí. Používáme pouze papír s certifikátem, který zaručuje, že materiál pochází z lesů s udržitelnou správou. Pro zajištění trvanlivosti našich tisků používáme papír bez povrchové úpravy, který je odolný vůči opotřebení.

Forest Stewardship Council®

Tištěno na papír s ekologickým značením

Desenio je společnost s licencí FSC®, což znamená, že stromy používané při naší výrobě uměleckých tisků jsou sklízeny odpovědným způsobem, který zaručuje environmentální, sociální i ekonomické výhody pro všechny zúčastněné.

Záleží nám na životním prostředí i společnosti

Od roku 2020 se řadíme mezi společnosti certifikované Radou pro správu lesa (Forest Stewardship Council®, FSC), což je zcela přirozený krok ke splnění našich cílů v oblasti udržitelnosti. FSC je nezisková organizace, která stanovuje vysoké standardy k zajištění ekologicky odpovědného a společensky prospěšného lesnictví.

Licence FSC znamená, že splňujeme tyto standardy. Slouží také jako záruka, že materiály používané při výrobě uměleckých tisků pocházejí z lesů certifikovaných značkou udržitelnosti FSC.

Náš FSC licenční kód: SAI-COC-010910

Náš licenční kód ochranné známky FSC: FSC-C153048

FSC Certification

Umění tištěné ve Švédsku na ekologicky šetrný certifikovaný papír

Jsme hrdí na to, že spolupracujeme s papírnou šetrnou k životnímu prostředí. Naše papírna je certifikována podle standardu FSC, stejně jako papír, který používáme na tisky, i pasparty. Všechny naše plakáty (s výjimkou několika designů z kategorie „Handpicked“) jsou na našich stránkách certifikovány a označeny symbolem FSC Mix, který zaručuje, že nejméně 70 % dřeva použitého při jejich výrobě pochází z lesů certifikovaných FSC.

Vi Agroforestry

Za každý strom použitý při výrobě prodaných tisků zasadíme dva nové

Děkujeme, že jste nám pomohli zasadit 35 000 stromů

V roce 2017 jsme se stali hrdými partnery organizace Vi Agroforestry, která od roku 1983 vysadila 120 milionů stromů a podpořila více než 2,5 milionu lidí v boji proti chudobě. Ve spolupráci s Vi Agroforestry vysadíme dva nové stromy za každý strom použitý při výyrobě prodaných tisků. Od roku 2017 jsme vysadili více než 35 000 stromů!

Boj proti chudobě i klimatickým změnám

Společnost Vi Agroforestry věří v to, že lidská a environmentální udržitelnost jdou ruku v ruce. Pracují na zajištění pozitivního dopadu na živobytí zemědělců i na životní prostředí prostřednictvím holistického přístupu k drobnému zemědělství. Díky školení drobných zemědělců ve východní Africe v oblasti udržitelnosti a výsadby stromů si tito zemědělci mohou vydělat na živobytí a zároveň poslat své děti do školy.

Naši zaměstnanci

Místo ke změně, inspiraci a růstu

Ve společnosti Desenio je pro nás důležité, aby naši zaměstnanci věděli, že si jich vážíme a že si ceníme jejich práce. Desenio je místem ke změně, inspiraci a růstu a naše pracovní prostředí těží z našich základních principů, které spočívají ve vášně k práci, obětavosti a vstřícnosti. V současné době pracuje v ústřední budově společnosti Desenio ve Stockholmu 140 zaměstnanců z více než 15 různých zemí. Chtěli byste se k nám přidat? Podívejte se na naše volné pozice!

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Společná mise s našimi dodavateli

Kromě ústřední budovy společnosti Desenio spolupracujeme i s menšími vybranými týmy sídlícími v Evropě i Asii. Tyto vztahy pečlivě navazujeme a společně respektujeme důležité požadavky sociální a environmentální odpovědnosti stanovené v našem kodexu chování. Skládá se z 10 zásad z oblasti sociální a environmentální udržitelnosti, které se vztahují i na pracovní dobu, mzdy, dětské práce, diskriminaci, bezpečnost i ochranu zdraví.

Náš kompletní etický kodex naleznete zde.

Naše výrobky

Při výrobě našich uměleckých tisků nám nejvíce záleží na vysoké kvalitě a oceňujeme řemeslné zpracování našich výrobků. Společně s našimi dodavateli se neustále snažíme zlepšovat kvalitu a životnost našich výrobků.

Přečtěte si více - Naše výrobky