Skip to main content.

Mrs Mighetto plakáty

Plakáty

Get swept away to a faraway place with this magical tale, exclusively written for Desenio by the duo behind Mrs Mighetto. This collection wonderfully merges art and storytelling, letting beautiful illustrations tell the story of an exciting adventure where the Minimighettos go on a journey to save the world's beauty. 20% of the Desenio x Mrs Mighetto collection will be donated to Plan International, strengthening children's rights in over 75 countries.

 

Plan International is a development and humanitarian organisation that strive for a just world that advances children’s rights and equality for girls. Plan International is making a difference in over 75 countries and work on behalf of children to strengthen their rights. Since the world is not equal, Plan International have a special focus on girls. Plan International is politically and religiously independent and all their work is based on the UN Convention on the Rights of the Child.​

Přečtěte si více

Mrs Mighetto plakáty

Vydejte se s námi na cestu do světa snů. Malin Mighetto a Anna Sylvan, které stojí za značkou Mrs. Mighetto, nyní vytvořily kolekci pro Desenio. Kolekce se skládá ze čtyř motivů a pohádkového motivu ve dvou barevných provedeních, zeleném a béžovém. Snové motivy lze zakoupit jednotlivě nebo v balení po pěti kusech, zabalené v krásné obálce paní Mighetto. Skvěle se hodí jako dárek nebo vánoční dárek.

Všechny motivy jsou součástí kouzelného příběhu na dobrou noc do dětského pokoje, který je exkluzivní pro Desenio. Seznamte se se slečnou Majou, slečnou Frejou, panem Samem, panem Hugem a několika mini-migranty, kteří mají za úkol zachránit všechnu krásu světa. Příběh na dobrou noc, který rozvíjí fantazii a vytváří kouzlo v dětském pokoji.