Skip to main content.

Anna Brandt

Plakáty

Když maminka Anny před několika lety zemřela, zdědila Anna po ní její umělecké potřeby a začala malovat. Okamžitě se zamilovala.

"Malování je jako meditace. Odpojím se od světa a všechny mé každodenní stresy mi zmizí. Mou největší inspirací je moje matka, Siv Brandt, která byla umělkyní. Vyrůstala jsem a sledovala jsem jí tvořit; její práce je velmi barevná, takže byste mohli říct, že mě ovlivnila".

Anna popisuje svou práci jako explozi květin, barev, louky a nebe.

„Když vidím bílé zdi, je to jako prázdné plátno, které chci naplnit barvami a chaosem.“

Malby od Anny Brandt

Anna Brandt je jednou z našich talentovaných Vybraných Umělkyň. Začala malovat v roce 2019 a od té doby se vydala po stopách své matky a stala se sama umělkyní. Poté, co zdědila umělecký materiál své matky, ho chtěla vyzkoušet a okamžitě byla ohromena. Vyjadřuje své umění jako „Bombastickou explozi květin, barev, luk a nebe“.

Příroda a květiny jsou jí blízké a nikdy neví, jak její obrazy skončí. Záleží na myšlenkách, náladě a vzpomínkách. Barva je důležitější než samotný motiv, říká. Když vidí čisté plátno, chce ho prostě kompletně vyzdobit krásnými barvami. Největší inspirací v životě Anny je její matka Siv Brandt, která také malovala spoustou barev. Anna jako dítě sledovala svoji matku malovat a následovala ji na jejích výstavách.