Skip to main content.

Arty Guava - Lay Hoon

Plakáty

Jako dítě trávila Lay Hoon, známá jako Arty Guava, hodiny se svými omalovánkami a vždy snila o tom, že se bude věnovat kreativní kariéře. Po absolvování večerního kurzu multimediálního designu se rozhodla skončit s prací inženýrky a začít s novou kariérou v grafickém designu.

"Hned na začátku pandemie jsem každou noc ilustrovala na svém iPadu, abych se mohla lépe vypořádat se se vším stresem, úzkostí a nejistotou, které se kolem mě odehrávaly. Poté, jak jsem sdílela více své práce online a na sociálních sítích, zájem vzrostl a poprvé v životě jsem si uvědomila, že bych se mohla svým uměním živit,“ říká.

Lay popisuje svou práci jako rozmarnou a hravou s nádechem asijského koření. Vypráví nám, že často vytváří to, co v jejím vlastním životě momentálně chybí. Při tvorbě používá většinou svůj iPad a baví ji práce s akrylem na plátně.

"Výzvou pro mě je převést abstraktní pocity do umění. Často se ve svém umění snažím zachytit náladu nebo pocit. Ty jsou celkem prchavé, takže když tvořím, pracují rychle, abych je zachytila, než zmizí."

Arty Guava - Lay Hoon