Skip to main content.

Thao Courtial

Plakáty

Jakmile byla dost stará, začala Thao Courtial fotografovat s fotoaparátem svého otce.

„Bylo mi jasné, že tohle bude můj způsob vyjádření sama sebe a reinterpretace světa,“ říká.

Thao začala fotografovat své cesty, aby si uchovala vzpomínky, ale brzy pocítila potřebu posunout se dál. Její umělecké fotografické plakáty zachycují kouzlo světa, ve kterém žijeme.

„Cestuji na lehko a s velmi malou výbavou, s sebou mám svou kameru a dvě čočky 50 mm a 35 mm. Pro každou destinaci si vytvářím mentální moodboard tak, že se sama sebe ptám, jak mě tato země inspiruje a jak jsem se zde cítila. Pak hledám správné světlo a nastavím si barvy tak, jak by to udělala malířka,“ říká.

Fotografie od Thao Courtial

Thao Courtial je cestovatelská a krajinářská fotografka, která momentálně sídlí v Toulouse ve Francii. Thao byla vždy fascinovaná neznámem díky objevování nových zemí a kultur již v raném věku. Když byla dost stará na to, aby pochopila, jak fungovala kamera jejího otce, bylo pro ni jasné, že toto bude její způsob, jak vyjádřit sama sebe a reinterpretovat svět.

Na otázku, co je pro ni inspirací, odpovídá: "Díky svým nekonečným formám a barvám je příroda nevyčerpatelným zdrojem inspirace. Fascinuje mě také umění, zejména malby, design a architektura."

Fotografické umění od Thao Courtial nabádá pozorovatele, aby zpomalil a obdivoval. Zasněte se a objevte fotografie s exotickým podnebím, jako je modrá křišťálová čirá voda, nádherné horské scenérie, chladné budovy a exotická vegetace. Najděte své nové umělecké fotografie od Thao Courtial v Desenio!